Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

OSTATNÍ ROZVODY

Naše společnost se zaměřuje především na nerezové rozvody technických plynů, speciálních plynů a jejich směsí.

Kromě nerezového potrubí svařujeme a montujeme také všechny ostatní materiály, používané pro technologické rozvody. Přesto, že zaměřujeme především na svařované rozvody, máme zkušenosti také s montovanými rozvody, kde se jednotlivé díly a armatury spojují lisováním, šroubovacími spojkami, apod.

Provádíme také:

  • strojovny a rozvody z ocelového černého potrubí (svařování kyslíko-acetylénovým plamenem, obloukové svařování obalenou elktrodou)
  • rozvody vody z ocelového pozinkovaného potrubí (závitové fitinky)
  • měděné rozvody (spojováno pájením na měkko i tvrdé pájení plamenem)
  • lisované rozvody - viz níže
  • systémy Victaulic, Transair (Par­ker Legris), Mapress (Geberit), Prestabo (Viega)

 

LISOVANÉ TRUBNÍ ROZVODY

Výhody lisovaných rozvodů jsou jednoznačné - rychlost a jednoduchost montáže, bezpečnost montáže (bez otevřeného ohně), bezpečnost spoje. Tyto výhody se projeví především při použití lisovaných systémů na projektech většího rozsahu, kde má úspora času a bezpečnost spoje zásahní význam. V těchto případech představují lisované také ekonomicky zajímavou variantu.

Lisované rozvody jsou vhodné jak pro běžné sanitární a otopné systémy, tak pro technologické a průmyslové rozvody (v případě rozvodů agresivních médií s použitím speciálního těsnění).

Máme zkušenosti s montáží jak běžných lisovaných rozvodů, tak s montáží průmyslových lisovaných systémů - Např. pro lisovnu výplňových dílů z PUR pěny jsme realizovali centrální rozvod separátoru na bázi benzínu, rozvod z nerezového lisovaného potrubí Geberit Mapress s těsněním (FKM), včetně čerpací stanice v provededení Ex.

Pro lisované rozvody větších dimenzí je zapotřebí použití speciálních přípravků a postupů, a proto je potřeba k takové montáži dbát na důkladné školení montážní skupiny. Jen při dodržení montážních postupů výrobce je možné plně využít výhody systému.

V případě zájmu jsme plně k dispozici, připraveni Vám pomoci s návrhem lisovaného rozvodu.